"Protests" vienojas par sadarbību ar partiju PROGRESĪVIE

14.02.2022 17:48
Protests
Vienošanās parakstīta Valentīndienā.

2022. gads ir Saeimas vēlēšanu gads, un “Protestam” kā politiskai jaunatnes organizācijai ir svarīgi izmantot visas iespējas, lai šīs vēlēšanas kļūtu par Latvijas pagriezienu sociāli taisnīgā, videi draudzīgā un daudzveidību iekļaujošā virzienā. Tāpēc esam vienojušies par sadarbību ar mums idejās tuvo partiju PROGRESĪVIE.

Vienošanās, kas publiskota šeit, paredz, ka kopīgi varēsim rīkot pasākumus, kampaņas un veikt citas darbības, kas veicinās mūsu kopīgo mērķu sasniegšanu. “Protesta” dalībnieki, kas iestājušies arī PROGRESĪVAJOS, varēs partijas struktūrās darboties kā abu organizāciju pārstāvji. “Protests” turpmāk būs organizācija, kas pārstāv PROGRESĪVO jauniešus trešo pušu inciatīvās. Vienlaikus saglabāta abu organizāciju neatkarība, nedodot nevienai pusei veto tiesības pār otras darbībām.

“Šogad mums priekšā ir vēlēšanas, kur no vienas puses konservatīvi labējie populisti, kam bieži vien simpātisks šķiet kremļa nedemokrātiskais vadības stils, mēģinās celt savus reitingus, izmantojot cilvēku bieži vien pamatoto neapmierinātību ar esošo valdību. No otras puses Vienotība un co mēģinās izlikties par vienīgo alternatīvu, bet tā nav spējīga piedāvāt risinājumus ne Latvijas sociālajām, ne vides problēmām. Abās pusēs ir politiskie spēki, kuru vienīgais veids, kā uzlabot savus reitingus, ir kurināt naidu sabiedrībā. Šajos apstākļos kreisajiem spēkiem ir svarīgi likt spēkus kopā,” sacīja “Protesta” priekšsēdētājs Dainis Miglāns.

“Protesta” biedri sadarbības vienošanos arī apstiprināja kopsapulcē 15. janvārī.